Ціни на квартири в столичних новобудовах – аналітика та прогнози

Ринок нерухомості в Україні. Аналітика та прогнози на майбутнє. Вибір та порівняння міст для інвестицій у нерухомість
Відповісти
Geturf

Повідомлення Geturf » 21 січня 2019, 12:29

Зараз вже добре видно як здувається цінова бульбашка нерухомості, яка досить тривалий час надувалася всіма зацікавленими суб’єктами. Пам'ятайте, як завзято населенню доводилось через різні засоби комунікації: "нерухомість може тільки дорожчати"? Ось зараз багато хто вклався в нерухомість дивує ситуації на ринку. Зараз нерухомість перестала бути активом, у багатьох випадках зараз це пасив. Тобто інвестиційна привабливість зникла. Причому, думаю, дна ціни ще не досягли, принаймні в столиці. Новобудови можливо і близькі до цього, а вторинний ринок ще істотно просяде - експерти очікують просідання цін на п'яти і дев'яти поверхівки ще на 30%. Переглядаючи OLX, постійно помічаю, що ціни на старе некомфортне житло падають значно швидше, ніж на житло більш-менш нове і комфортне.

Hyston

Повідомлення Hyston » 03 лютого 2019, 18:59

Щось та бульбашка здувається вже котрий рік підряд і ніяк не може здутись, як будували, так і будують, ще й нарощують темпи. Якби було так все погано то навіщо б забудовники плодили все нові та нові проекти, адже в місяць починають будувати десятки нових ЖК, керівництво компаній-забудовників не вміють прогнозувати і рахувати гроші? Гадаю вміють і куди краще ніж більшість серед нас що тут присутні, гадаю що квартири в Києві будуть лише дорожчати, і було корисним це згадати так років через 5…

Kiot

Повідомлення Kiot » 04 лютого 2019, 12:31

Чому не може, вже здулась і суттєво – запитайте тих хто інвестував в нерухомість у 2008-2014 роках, скільки вони заробили і які у них збитки, і чому ситуація не може повторитись – легко, і багато що залежить від майбутніх виборів і до виборів суттєвих змін точно не буде, я маю на увазі змін в ціні на квартири

Ирби

Повідомлення Ирби » 07 серпня 2019, 18:43

Kiot писав:
04 лютого 2019, 12:31
Чому не може, вже здулась і суттєво – запитайте тих хто інвестував в нерухомість у 2008-2014 роках, скільки вони заробили і які у них збитки, і чому ситуація не може повторитись – легко, і багато що залежить від майбутніх виборів і до виборів суттєвих змін точно не буде, я маю на увазі змін в ціні на квартири
Ну вот, выборы уже прошли. И первые, и вторые. Цены остались плюс-минус на том же уровне, как и курс доллара.

Mityay

Повідомлення Mityay » 08 серпня 2019, 07:29

За останні роки близько 100 банків пішли з ринку, і житло стало чи не єдиною альтернативою для вкладення коштів приватними особами. З цілком зрозумілих причин нерухомість психологічно заспокоює значно більше, ніж гроші в банках, які постійно закриваються. У той же час, якщо подивитися на сегмент житла в Києві, обсяг нових пропозицій сильно тисне на ринок, продавати квартири забудовникам стає все складніше, тому інвестиції в такі проекти стають менш прибутковими. Як можна побачити по статистиці, кількість нерозпроданих квартир в столиці дуже велика. Будь-які нові проекти тільки збільшують цей показник, отже, конкуренція за гроші приватних інвесторів посилюється й можна розраховувати на досить суттєві бонуси від забудовників при покупці столичної нерухомості.

Zero

Повідомлення Zero » 03 вересня 2019, 14:44

Покажіть мені «суттєві бонуси від забудовників», я буду вам дуже вдячним, і мабуть не лише я. Гадаю було б доброю ідеєю створити тему з «бонусами» від забудовників

Ирби

Повідомлення Ирби » 16 вересня 2019, 17:24

Mityay писав:
08 серпня 2019, 07:29
За останні роки близько 100 банків пішли з ринку, і житло стало чи не єдиною альтернативою для вкладення коштів приватними особами. З цілком зрозумілих причин нерухомість психологічно заспокоює значно більше, ніж гроші в банках, які постійно закриваються. У той же час, якщо подивитися на сегмент житла в Києві, обсяг нових пропозицій сильно тисне на ринок, продавати квартири забудовникам стає все складніше, тому інвестиції в такі проекти стають менш прибутковими. Як можна побачити по статистиці, кількість нерозпроданих квартир в столиці дуже велика. Будь-які нові проекти тільки збільшують цей показник, отже, конкуренція за гроші приватних інвесторів посилюється й можна розраховувати на досить суттєві бонуси від забудовників при покупці столичної нерухомості.
Ну пока особо бонусов от застройщиков и нет. Потому, наверное, не все так апокалиптично.

Ирби

Повідомлення Ирби » 16 вересня 2019, 17:26

Zero писав:
03 вересня 2019, 14:44
Покажіть мені «суттєві бонуси від забудовників», я буду вам дуже вдячним, і мабуть не лише я. Гадаю було б доброю ідеєю створити тему з «бонусами» від забудовників
А есть ли смысл создавать тему, если толком-то и обсуждать нечего. Хотя, может я не совсем в теме того, что происходит на рынке.

Beter

Повідомлення Beter » 11 листопада 2019, 20:31

Как-то нет нынешней осенью акций громких, он 11.11 а застройщики ничего выдающегося в плане скидок не предлагают. Думаю, было бы неплохо создать тему с акционными предложениями от застройщиков, и обсуждать то особо нечего, но есть смысл информировать про акции

Mityay

Повідомлення Mityay » 11 листопада 2019, 20:36

Цікава тема щодо курсу долара і ростом цін, долар падає, а ціна в гривні росте. Щось не віриться що ті, хто купував долари по 28 зараз з радістю будуть міняти по 25, щоб купити квартиру. Я б на їх місці чекав в н сподіванні, що долар все ж виросте.

KeYs

Повідомлення KeYs » 13 листопада 2019, 19:54

Зараз формується відкладений попит формується – долара падіння, люди ще не звикли до такого курсу і точно в очікування що він підросте. А сьогодні прийняли у першому читанні про ринок землі, і якщо все ж відкриють його, то це також в майбутньому потягне підвищення цін на квартири, адже селяни отримають живі гроші, дехто проп’є, а дехто поїде до столиці купувати квартиру, так що років через 5 квартири будуть коштувати набагато дорожче

Tani_a

Повідомлення Tani_a » 14 листопада 2019, 17:17

Mityay писав:
11 листопада 2019, 20:36
Цікава тема щодо курсу долара і ростом цін, долар падає, а ціна в гривні росте. Щось не віриться що ті, хто купував долари по 28 зараз з радістю будуть міняти по 25, щоб купити квартиру. Я б на їх місці чекав в н сподіванні, що долар все ж виросте.
Якщо люди оцінюють якусь інвестицію вигіднішою, ніж тримати долари до незрозуміло яких кращих часів - то вони будуть їх обмінювати. До того ж не тільки українці нерухомість у Києві насправді купують.

OpanYki

Повідомлення OpanYki » 14 листопада 2019, 17:40

Все то про вигідні інвестиції зрозуміло, але рішення вигідно вкладати гроші чи ні залежить від купи факторів і падіння курсу долара є одним з тих факторів, що саме зараз сприяє зниженню попиту на квартири

Duda

Повідомлення Duda » 17 листопада 2019, 13:49

На мій погляд депозит в гривнях не підходить взагалі, тому що інфляція і чергова криза знецінить його, а депозит в доларах не підходить тому що там ставки не покриють інфляцію.
І це зараз у нас з економікою не все добре, тому у нас високі ставки по депозитах в гривні, а подивіться заради інтересу які ставки по депозитах в Польщі (близько 3%) або Росії (близько 6-7%) в їх національних валютах. Якщо дивитися вклади в країнах Єврозони (наприклад Словаччина), то там добре якщо не негативна ставка буде. А так ставки зазвичай менше відсотка. Тобто в перспективі коли країна стане економічно благополучною, депозит взагалі перестане бути джерелом доходу і буде повільно поїдатися інфляцією.
Оренда ж практично завжди принесе як мінімум половину середньої зарплати на місцевості, тому вся задача зводиться до того що б купити житло за якомога меншу кількість середніх зарплат.
Наприклад в 2007 році люди купували по 2500 $ за квадратний метр, хоча середня зарплата по Києву тоді була 500-600 доларів.
Зараз офіційно середня зарплата по Києву ті ж 500-600 доларів, але метр коштує 1000 $
Хто зміг це зробити в 2015-2016 роках - той молодець, іншим або сподіватися на диво або миритися з тим що момент цінового низу вже упущений, але ще не все так погано як було у 2008

Tani_a

Повідомлення Tani_a » 11 грудня 2019, 16:36

Duda писав:
17 листопада 2019, 13:49
На мій погляд депозит в гривнях не підходить взагалі, тому що інфляція і чергова криза знецінить його, а депозит в доларах не підходить тому що там ставки не покриють інфляцію.
І це зараз у нас з економікою не все добре, тому у нас високі ставки по депозитах в гривні, а подивіться заради інтересу які ставки по депозитах в Польщі (близько 3%) або Росії (близько 6-7%) в їх національних валютах. Якщо дивитися вклади в країнах Єврозони (наприклад Словаччина), то там добре якщо не негативна ставка буде. А так ставки зазвичай менше відсотка. Тобто в перспективі коли країна стане економічно благополучною, депозит взагалі перестане бути джерелом доходу і буде повільно поїдатися інфляцією.
Оренда ж практично завжди принесе як мінімум половину середньої зарплати на місцевості, тому вся задача зводиться до того що б купити житло за якомога меншу кількість середніх зарплат.
Наприклад в 2007 році люди купували по 2500 $ за квадратний метр, хоча середня зарплата по Києву тоді була 500-600 доларів.
Зараз офіційно середня зарплата по Києву ті ж 500-600 доларів, але метр коштує 1000 $
Хто зміг це зробити в 2015-2016 роках - той молодець, іншим або сподіватися на диво або миритися з тим що момент цінового низу вже упущений, але ще не все так погано як було у 2008
Отут я згодна. Ну і ще одне - якщо є можливість розподіляти гроші на кілька різних джерел доходів, то краще це робити.

Serrius

Повідомлення Serrius » 13 квітня 2020, 19:20

Ціни на квартири почнуть знижуватися після закінчення карантину, коли стане зрозуміло, що грошей у людей поменшало причому не лише в нашій країні

Tani_a

Повідомлення Tani_a » 24 квітня 2020, 19:55

Serrius писав:
13 квітня 2020, 19:20
Ціни на квартири почнуть знижуватися після закінчення карантину, коли стане зрозуміло, що грошей у людей поменшало причому не лише в нашій країні
Мені єдине тільки цікаво - ціни почнуть падати тільки на вторинному ринку чи первинний ринок тех буде дешевшати.

Gorec

Повідомлення Gorec » 25 квітня 2020, 08:03

Думаю краще почекати закінчення карантину і дивитися в перший місяць тенденції зміни цін. Зараз сенсу, щось дивитися немає - продавці чекають закінчення карантину і не поспішають знижувати ціни в середньому по ринку. Покупці чекають закінчення карантину, з надією купити подешевше потім, так як зараз ціни приблизно як і до карантину. Ринок на паузі. Як тільки почнуть знімати обмеження буде ясно як відреагує на ці події ринок нерухомості.

Ирби

Повідомлення Ирби » 28 квітня 2020, 18:29

Gorec писав:
25 квітня 2020, 08:03
Думаю краще почекати закінчення карантину і дивитися в перший місяць тенденції зміни цін. Зараз сенсу, щось дивитися немає - продавці чекають закінчення карантину і не поспішають знижувати ціни в середньому по ринку. Покупці чекають закінчення карантину, з надією купити подешевше потім, так як зараз ціни приблизно як і до карантину. Ринок на паузі. Як тільки почнуть знімати обмеження буде ясно як відреагує на ці події ринок нерухомості.
Ну некоторые опытные риелтеры предупреждают, что слишком сильно падать цены не будут. Хотя опять же - это мнение некоторых людей. как на самом деле будет никто не знает пока.

Ціни на квартири в столичних новобудовах – аналітика та прогнози

Назва розділу: Ринок нерухомості України
Опис: Ринок нерухомості в Україні. Аналітика та прогнози на майбутнє. Вибір та порівняння міст для інвестицій у нерухомість
Відповісти