Что будет с ценами на квартиры и аренду после войны

Рынок недвижимости после войны: чего стоит ожидать покупателям квартир

Ринок нерухомості в Україні. Аналітика та прогнози на майбутнє. Вибір та порівняння міст для інвестицій у нерухомість
Відповісти
У разі проблем з відображенням форуму відключіть блокувальник реклами

Аватар користувача
Alena Kramska
Повідомлень: 1
З нами з: 14 квітня 2022, 15:23

Повідомлення Alena Kramska » 14 квітня 2022, 15:25

Я думаю, что после войны - наши бюрократические вопросы со стройкой, должны быстрее шевелиться. Ибо, будет намного больше лакомых кусков где можно заработать.
Киев, как строился, так и будет, ценник может просесть, но не сильно. Вырастет спрос на вторичку.
Люди у кого были деньги на покупку квартиры - за 2 месяца не обеднели.
Зарубежных скупщиков кВ.м. - нам не ждать, так что динамики в 30-50% годовых подорожания недвижимости - не будет.
Но новое будут строить.
Рабочие места просто переедут в Киев. Человек который жил в Харькове, не будет жить где-то на западной, динамика жизни не та.
Но эти «рабочие места» - редко когда покупают квартиры, у них достаток не тот.
Вырастет спрос и цена на жильё в городах 400-600 тыщ.
Там легче взять по условиям 7% годовых, сразу готовое.
Аренда - просядет средний класс.
Те кто снимал квартиры по 1.5$ - так и будет снимать, не переедут они в квартиры по 400$ ну никак😂
А вот среднячок - может немного урезать свои запросы. Хотя будет приплыв состоятельных с других регионов и все, может быть, останется в балансе.

Аватар користувача
Brat
Повідомлень: 13
З нами з: 28 лютого 2019, 17:55

Повідомлення Brat » 18 квітня 2022, 07:28

Не потрібно бути провидцем щоб передбачити зниження цін як на оренду, так і на квартири. Гадаю мало хто буде готовий продавати ті квартири, які були придбані саме для перепродажу по нижчим цінам й більшість перейде до оренди, що суттєво знизить ціни саме в оренді. Це мова про столицю. Західні міста навпаки будуть бачити здорожчання як квартир так і оренди, особливо Львів, Ужгород.
Щодо нових тенденцій в будівництві, певно не будуть будувати висотні будинки. І стануть популярними нижчі поверхи, з яких швидше спуститись при тривозі.

Аватар користувача
Denis
Повідомлень: 23
З нами з: 10 січня 2021, 21:53

Повідомлення Denis » 19 квітня 2022, 20:54

З початку війни дав змогу своїм квартирантам не сплачувати аренду.
З Київу вони не виїжджали.
Хтось с арендодавців говорить що треба щоб сплачували хоча б частину суми. Хтось каже, що Київ вже працює, та вже пора повертатись до звичайної сплати.
А хтось говорить що поки квартиранти не сплачують зовсім.
Хотів спитати які у кого зараз стосунки з квартирантами та на скільки часу, якщо не сплачують, адже воєнний стан може не закінчуватися ще довго...

Аватар користувача
Malenkova
Повідомлень: 1
З нами з: 20 квітня 2022, 19:33

Повідомлення Malenkova » 20 квітня 2022, 19:34

Сегодня как такового рынка нет. Есть предположительные ценовые ожидания.
Рынок нужно формировать. Не всегда он формируется стихийно, выравнивая спрос-предложения.
В 2014м я просто придумала формулу, по которой мы начали работать. Формула самая простая, 3й класс, 2я четверть. Умножили на 8-разделили на 20. В соответствии с курсом.
Что произошло? Кому нужно было срочно продать, согласились.
Выставили в продажу, получили всего одно предложение. Не было спроса, 1 случайный или не случайный покупатель.
Сделка состоялась. Далее как прецедентному праву. Кто-то решил продать по такой же схеме. Напомню, что в декабре 2014го над Донецком летели грады.
Но рынок чуть-чуть сдвинулся.
Затем его подтолкнула идея трейд-инн. Показали, что можно купить за те смешные деньги, которые можно было выручить за продажу квартир по военным ценам.
В январе 2015го можно было вложить $11000 в новостройку чтобы получить 1к квартиру.
Так появился рынок.
Что сработает сейчас-не знаю. Занимаюсь другими вещами, не недвижимостью.
Нужна формула. Давайте думать и запускать рынок.

Аватар користувача
TuzemUn
Повідомлень: 658
З нами з: 13 жовтня 2018, 17:31

Повідомлення TuzemUn » 23 квітня 2022, 03:19

Директор по розвитку ЛУН запропонував такий варіант розміщення ТПО:

Квартири для ВПО: ремонтувати, а не тільки будувати

За оцінками ООН, близько 10+ млн людей в Україні були вимушені залишити свої домівки, близько 6+ млн залишились в Україні. Після завершення бойових дій, багато хто буде намагатись повернутися додому, але через зруйновані міста нового житла потребуватимуть щонайменше 1 млн людей (моя особиста оцінка).
Розробляються програми будівництва масового тимчасового житла, але стандартні методи будівництва квартир потребують 1-2 роки для будівництва багатоповерхового будинку. Навіть якщо вдастся скоротити терміни вдвічі, до 6-12 місяців, ми все одно не встигаємо до цієї зими. А ще потрібен час на оздоблення квартири, це мінімум ще декілька місяців. А до холодного часу вже залишається 5 місяців.
На щастя, в Києві та багатьох містах Україні вже побудовані тисячі квартир, які наразі використовуються не для житла, а як інструмент інвестицій або заощаджень. Через недовіру до банківської системи найкращим заощадженням коштів за останні 8 років будо “проінвестувати в новобудову” - в Києві, Одесі, Львові. За моїми оцінками, близько 10-20% від побудованих 1м+ квартир за останні 8 років є інвестиційними та не використовуються зараз за призначенням. Це дає нам потенціал в 100-200 тисяч готових квартир.
Інвестиційні квартири купують на старті будівництва новобудови за привабливою ціною, а потім або перепродають, коли новобудова добудується, або ремонтують і здають в оренду, або залишають як заощадження. Саме останні квартири нас цікавлять як невикористаний потенціал. Таких квартир може бути порядку 50-100 тисяч.
Зараз бар’єром для використання цих квартир є необхідність зробити там ремонт, а це додаткові витрати для власника. Але якщо держава профінансує ремонт, то ці квартири можуть швидко потрапити на ринок житла.

Чому це може спрацювати:
Час. Ремонт може займати 2-3-4 місяці. В нас до холодів є 5. Тож по часу це не є неможливим (на відміну від “побудувати”)
Вартість. Не треба інвестувати в будівництво+ремонт, а тільки в ремонт. Будівництво це мінімум 500-1000 долл за метр, ремонт 250-500 долл. Отже економія 2\3, треба залучили лише 1\3 суму грошей
Наприклад, нормальне житло для сім’ї з 3 людей (квартира 40 кв.м.) буде потребувати інвестицій не 30-50 тис доларів (побудувати+ремонт), а лише 10-20 тис доларів. Візьмемо середнє, 15 тис доларів / 3 роки = 5 тис доларів на рік = 400 доларів на місяць - нормальна ринкова ціна.

Як може виглядати ця програма:
- власники таких квартир подаються заявку на фінансування ремонту (наприклад у вигляді кредиту)
- одночасно з фінансуванням держава підписує контракт на оренду цієї квартири на декілька років (наприклад на суму кредиту)
- старт оренди через 3 місяці, за цей час власник має забезпечити ремонт та умови для проживання

Вигоди:
- власник отримав збільшення вартості житла на суму ремонту (+15 тис доларів)
- держава проавансувала фактично 3 роки оренди по 400 долл на місяць
- переселенці отримали достойне (не тимчасове) житло вже у жовтні 2022, терміном на 3 роки
Фінансування ремонтів 100.000 квартир (максимум) буде потребувати 1,5 млрд доларів, дасть житло для 300.000+ людей вже цієї зими. Якщо дивитись реалістично, я думаю що мінімум 30.000 квартир для 100.000 людей за 500 млн долл це буде реально встигнути. Наша компанія ЛУН готова всіма своїми інформаційними потужностями допомогти зібрати заявки від власників інвестиційних квартир.

Звісно, це не вирішує проблему 1 млн людей повністю, але може вирішити частково на 10-30%. Головне - це дешево та швидко. Ця програма не відміняє необхідності будувати нове та відбудовувати старе, але будувати це рішення на середньострокову перспективу (1-2 роки), а нам зараз треба рішення яке дасть результат за 4-5 місяців.

Аватар користувача
Miner
Повідомлень: 5
З нами з: 24 листопада 2020, 15:18

Повідомлення Miner » 25 квітня 2022, 08:23

После любой войны, разруха и обнищание. Но, как мне кажется, беда перевернула с ног на голову мышление украинцев про власть. Те, кто никогда не был патриотом и ругал власть при первом удобном случае, не считал своим долгом платить налоги, сейчас стали едины в порыве патриотизма и отстроить нашу страну, и жить в мощной, богатой, демократической стране. Очень хочу, чтобы так и было, а тогда и аренда, и недвижимость пойдет в рост, но для этого необходимо работать, не покладая рук. Так что готовимся отстраивать нашу страну, в которой будет не стыдно жить, а гордиться тем, что ты украинец

Аватар користувача
Viktor
Повідомлень: 3
З нами з: 22 лютого 2022, 16:15

Повідомлення Viktor » 26 квітня 2022, 20:49

Щось я вважаю навпаки, що у Києві ціни будуть вище ніж до війни...
Не всі виїхали у Європу... а столиця одне з найзахищеніших міст України, і з роботою і рівнем зарплати буде краще...
Це тимчасове явище, стосовно того, що здається безпечніше на західній Україні...

Аватар користувача
XmenOPT
Повідомлень: 9
З нами з: 13 лютого 2021, 09:08

Повідомлення XmenOPT » 26 квітня 2022, 22:04

Я думаю ціни однозначно опустяться одразу, через відкладену пропозицію, допускаю, що буде певний час демпінг (хоча не системний), але через 2-3 місяці ціни стабілізуються

Аватар користувача
IgorUA
Повідомлень: 2
З нами з: 24 січня 2021, 08:05

Повідомлення IgorUA » 27 квітня 2022, 21:54

Половину мешканців з Києва виїхали у Европу, квартири стоять пусті, новобудови майже всі стоять недобудовані - звідки буде ріст цін на нерухомість?

Аватар користувача
Aleksandr Stupa
Повідомлень: 7
З нами з: 23 листопада 2021, 19:57

Повідомлення Aleksandr Stupa » 01 травня 2022, 22:00

Що буде з цінами на нерухомість??? Нагальне питання для інвесторів та простих громадян, які втратили житло внаслідок війни: потрібно розділити на первинне та вторинне житло, а також з ремонтом та без ( це думки з приводу Києва, як найбільшоі частини ВВП до війни 25%) і це при позитивному сценаріі у що впевнений…! По перше буде залежати скільки буде війна, якщо закінчиться до осені це оптимістично, то через місяць два буде зрозуміло, якщо пізніше то буде по іншому…, якщо варіант до осені при $~ 35, вторинне житло просяде на 20-50% у $, якщо первинне то мінус 10-20% ( від цін на 24.02), у грн буде десь так само, вже на сьогодні всі матеріали для будови та ремонту піднялись в середньому на 30-40% і це не потолок, за арматуру взагалі мовчу, раніше ми іі продавали, зараз будемо купляти, тобто первинне просто немає підстав для більшоі просадки, також потрібно дивитись на пропозицію та попит… будуть і хаотичні продажі з дисконтом 50%, але як кажуть час покаже, прогнози річ дуже не цікава…

Аватар користувача
Brat
Повідомлень: 13
З нами з: 28 лютого 2019, 17:55

Повідомлення Brat » 16 травня 2022, 07:52

IgorUA писав:
27 квітня 2022, 21:54
Половину мешканців з Києва виїхали у Европу, квартири стоять пусті, новобудови майже всі стоять недобудовані - звідки буде ріст цін на нерухомість?
Вже масово повертаються, бо далеко не кожен зможе прийняти інший менталітет. Новобудови добудують, післі перемоги буде у людей таке піднесненя, що відбудуємо ще краще ніж було. А ріст з подорожчання всього, включаючи будівельні матеріали, й велику кількість тих, хто втратив житло

Аватар користувача
VadyaDydy
Повідомлень: 16
З нами з: 13 травня 2021, 21:52

Повідомлення VadyaDydy » 16 травня 2022, 22:21

Достроить существующие комплексы стоит на 30-40% дороже, а квартиры уже все проданы.
Нового спроса не предвидится.
Тем более по новым ценам. Останутся только те, кто будет строить дома для потерявших жилье в войну, где заказчиком будут муниципалитеты.
Мой прогноз выживших: кгс, Ковальская, кан, дбк, столица.

Аватар користувача
Tuyr
Повідомлень: 11
З нами з: 14 вересня 2021, 08:27

Повідомлення Tuyr » 23 травня 2022, 07:50

Раньше зарабатывали на росте цены и сдаче в аренду. Теперь аренда просела, роста цены не будет. Смысл  инвестироаать пропал. Доллар пошел в рост, посмотрим его цену осенью. Страна без внешних денег не протянет долго. Зимой цена на комумалку будет шокирующей! С топливом будет такая исторя долго. Так что дай БОГ что-бы достроили и выдали документы. Новые стройки начинать будут  но только сколько желающих будет купить это вопрос. Главное правило инвестора - непотерять!!

Аватар користувача
VanTana
Повідомлень: 3
З нами з: 27 травня 2022, 07:39

Повідомлення VanTana » 27 травня 2022, 07:40

Народ, вот читаю ваши фантазии по поводу уменьшения стоимости квадрата на первичке и удивляюсь. Я понимаю что вы эксперты в сфере как купить\продать\сдать в аренду, но в строительстве и девелопменте, и их структуре затрат похоже не совсем ориентируетесь. Про какие-то заоблачные прибыли тут все вещают, что застройщикам нужно уменьшить аппетиты... В цене квадратного метра помимо себестоимости самого строительства заложена куча затрат, начиная от стоимости земли и заканчивая каждой бумажкой из разрешительной документации, которой неисчислямое множество. Те же технические условия на подключения к инженерным сетям чтоб получить надо кучу денег отвалить, а тебе ещё и выдадут их с условием что ты должен перекладку сетей на несколько кварталов сделать или реконструкцию аэротенка в Бортинчах на станции очистки, а это на секундочку суммы с семью нулями...
Я работаю в структуре одного из топовых застройщиков и цена за квадрат у нас выше рыночной и при этом у нас маржинальность около 30%, а на некоторых объектах даже меньше. Это при том что бюджет составлялся в довоенных ценах на материалы и именно основываясь на этот бюджет была составлена цена квадратного метра продаваемой площади. Ведь помимо площади полезной, которую мы продаем, есть ещё и площадь тех. помещений, МОПов и благоустройство прилегающей территории, которое сидит в стоимости квадрата.
Почему так много недостроев сейчас, вы не задумывались? Многие застройщики неправильно считают себестоимость квадратного метра (либо вообще не считают её), а ориентируясь на цены конкурентов составляют свою продажную стоимость, а затем в процессе строительства преждевременно выводят прибыль из объекта, а оказывается прибыль то была меньше чем они рассчитывали и денег закончить уже нет, хорошо если есть другие проекты или следующие очереди строительства, можно взять деньги от туда, но это уже пирамида и прекратив в неё вливания она просто лопнет.
Но возвращаясь к стоимости квадратного метра, посчитанной по довоенному бюджету проекта, в сухом остатке имеем увеличение себестоимости, что никак не может привести к уменьшению цены за квадрат.
На сегодняшний день выросла стоимость всех материалов: бетон подорожал примерно на 20%, арматура выросла на 30%, такие позиции как стекло и рубероид, например, выросли почти в 2 раза, вся иностранная продукция - соответственно росту курса доллара, часть материалов невозможно вообще достать, так как они производятся в россии или белоруссии, а европейские аналоги стоят в разы дороже...
Так вот скажите теперь мне как с такой экономикой вы хотите увидеть понижение цены квадратного метра? Те кто всё таки спустят цену для стимулирования продаж, скорее всего, достраивать не планируют.

Аватар користувача
Loncin
Повідомлень: 6
З нами з: 18 вересня 2020, 09:48

Повідомлення Loncin » 28 травня 2022, 11:21

Если говорить про Киев, то цена не думаю, что упадёт. Столица всегда привлекает людей из регионов. Тем более есть много регионов, где разрушены дома. Какая то часть уедет за границу, а большая часть думаю именно в Киев, что и даст приток новых покупателей. Но все это после войны, точнее её окончания. Ждем…

Аватар користувача
More
Повідомлень: 6
З нами з: 28 серпня 2019, 08:54

Повідомлення More » 28 травня 2022, 17:08

Главный вопрос- где люди из регионов возьмут деньги на покупку квартиры в Киеве. Если бы они у них были то уже давно бы купили

Аватар користувача
Skripka
Повідомлень: 14
З нами з: 25 січня 2022, 20:31

Повідомлення Skripka » 28 травня 2022, 18:20

Все росло в ціні і арматура і бетон і робоча сила, тільки ніхто це не купував, крім горе-інвесторів, які бажають заробити на перепродажі. А люди, які хотіли б купити, просто не в змозі були наздоганяти ці ціни.
Що буде? Буде глобальний обвал як мінімум на 50%. Тому що знищено дуже багато не лише житлових будинків, а й заводів, а це – безробіття, падіння доходів та довгі роки відновлення. Тому не варто чекати, що нерухомість зростатиме відразу після війни. Може й буде, але років за 5, не раніше. І да ціну формує попит, а не собівартість. Більшість забудовників просто зупинять будівництво

Аватар користувача
dimaM
Повідомлень: 6
З нами з: 08 серпня 2021, 07:45

Повідомлення dimaM » 28 травня 2022, 18:24

Ага, вырастет цена. Недвижимость растет тогда, когда заработная плата растет, а когда средств нет, то вы хоть по 5 тыс. за метр ставьте – кто покупать будет? Реально сейчас строители вообще не знают, что будет, а здесь менеджеры так хорошо рассказали. Дали вы мне ипотеку, 1.5%, и зачем она мне нужна, когда нет средств даже на то, что есть. Кредитов, которые набрали в 2008 году, еще до сих пор не оплатили. Для того чтобы купить землю, у всех украинцев есть земля, у кого пай, у кого участок родителей, и толку с этого.

Аватар користувача
Natkali
Повідомлень: 3
З нами з: 20 березня 2021, 17:45

Повідомлення Natkali » 31 травня 2022, 06:54

Продать квартиру это не скинуть акции или биток, тут нужно решение, подготовка, мониторинг, люди сначала подумают, потом возьмут взаймы, потом ещё что-то придумают перед тем как продать в убыток, в любой кризис сначала рушатся брокеры, страховые, банки и в последнюю очередь недвижимость, а сейчас когда столько народу уехало, столько на войне вообще, делать какие-то выводы по ценам трата времени, нет сейчас спроса никакого, поэтому и цену можно рисовать любую

Аватар користувача
Pilipchuk
Повідомлень: 16
З нами з: 11 квітня 2021, 05:08

Повідомлення Pilipchuk » 20 червня 2022, 08:35

Треба бути реалістами - житлова нерухомість прямо корелюється з курсом гривні, це гривневий актив. Девальвація гривні буде мати наслідком падіння цін на нерухомість на відсоток девальвації. Все це ми побачимо восени. І не треба забувати, що значна кількість людей втратила роботу і не мають коштів.

Ви переглядаєте гілку форуму: Что будет с ценами на квартиры и аренду после войны


Раді Вас вітати на форумі інвесторів в нерухомість!

Наш майданчик створений і працює для тих, хто шукає вигідні напрямки для інвестицій в нерухомість. Користувачі можуть вільно ділитися своєю думкою, досвідом, оцінювати ситуацію на ринку нерухомості в Києві і в різних областях України. Ми сподіваємось, що спілкування однодумців, які шукають вигідні варіанти інвестицій в нерухомість, допоможе кожному знайти цікавий проект. Читати далі
Відповісти