Новини нерухомості під час війни

В той час коли йде війна нерухомість мало кого цікавить, але потрібно повертатись до звичайного життя й піднімати нашу економіку

Ринок нерухомості в Україні. Аналітика та прогнози на майбутнє. Вибір та порівняння міст для інвестицій у нерухомість
Відповісти
У разі проблем з відображенням форуму відключіть блокувальник реклами

Аватар користувача
TuzemUn
Повідомлень: 653
З нами з: 13 жовтня 2018, 17:31

Повідомлення TuzemUn » 16 квітня 2022, 17:56

У Києві відновилося будівництво ЖК
У Києві відновили монтажно-будівельні роботи в житловому комплексі «Нова Англія». Про це повідомляє Build Portal із посиланням на забудовника Royal House.
Так, починаючи з 5 квітня 2022 року будівельна бригада приступила до робіт у будинку «Лінкольн» (5-а черга будівництва), поступово відновляться роботи й в інших будинках комплексу.

Аватар користувача
TuzemUn
Повідомлень: 653
З нами з: 13 жовтня 2018, 17:31

Повідомлення TuzemUn » 16 квітня 2022, 17:58

Ринок нерухомості збираються відкрити: коли можна буде реєструвати угоди з продажу квартир

Денис Малюська: За тиждень окремі категорії нотаріусів мають отримати повноцінний доступ до Реєстру речових прав на нерухоме майно.
Ринок нерухомості збираються відкрити: коли можна буде реєструвати угоди з продажу квартир
Джерело фото: minjust.gov.ua
Кабінет Міністрів 28 лютого ухвалив рішення обмежити доступ до держреєстрів, включно з Державним реєстром речових прав на нерухоме майно. Тому проводити угоди з продажу квартир наразі неможливо.
Міністр юстиції Денис Малюська розповів «Радіо свобода», коли така можливість з’явиться. «Зараз, у зв’язку з воєнними діями, підвищився ризик того, що спецслужби Російської Федерації можуть втрутитися в систему або отримати інформацію з реєстрів, хоча вони не авторизовані і не мають такого доступу. Ми точно знаємо, що після 24 лютого на територіях, які були окуповані, ФСБ приходило до наших співробітників, які вимушені були там залишатись, з вимогою показати реєстри і увійти в них. Оскільки вхід був заблокований, відповідно, інформацію вони не змогли отримати. Доступ до реєстрів також був обмежений з міркувань безпеки: правоохоронна система природньо працює в дуже лімітованому режимі – тому що більшість зусиль направлена на захист від збройної агресії», – сказав Денис Малюська в інтерв’ю «Схемам».
Зараз зареєструвати право власності на нерухомість, відмітив він, неможливо, але за тиждень окремі категорії нотаріусів мають отримати повноцінний доступ до реєстру речових прав на нерухоме майно.
«Ми не усім нотаріусам надамо доступ – тим, хто не попадався на незаконних діях раніше і, відповідно, не було задоволених скарг чи санкції з діями відповідних реєстрів.
Відповідно, це теж обмежить коло ризикованих суб’єктів, які матимуть доступ до реєстрів», – зазначив міністр і додав, що критерії доступу нотаріусів до реєстру будуть визначені постановою Кабміну.
«Зараз провести операції з купівлі-продажу нерухомості поки неможливо.
Робота реєстру речових прав на нерухоме майно обмежена, в тому числі, у зв’язку з можливими шахрайськими схемами. Зокрема, типова рейдерська схема: коли ставиться кілька «прокладок», миттєво за один вечір майно продається декілька разів і потім його не повернеш.
Ми будемо пропонувати Кабміну встановити правило, що якщо майно придбав власник менш ніж місяць тому, – він його продати не може. Тобто нотаріус не зареєструє відчуження. Щоб не створювати ланцюжків добросовісних вигодонабувачів, в яких неможливо навіть через суд майно повернути.
Наша мета протягом кількох тижнів, можливо місяця, повернути можливість проведення операцій і реєстрацій купівлі-продажу нерухомості, як у довоєнний період – на територіях, де бойові дії не ведуться», – пояснює Малюська.
Наразі, за його словами, можлива лише реєстрація новобудов.
«Якщо хтось інвестував у новозбудовану квартиру, то йому дійсно зараз критично важливо мати таке право власності. Чому? Тому що йде війна, і якщо це майно буде пошкоджене, то інвестору потрібні правоустановчі документи для того, щоб довести свої збитки. Це реєстрація нового майна, відповідно, ризик крадіжки мінімальний. Відповідно, ми таку операцію додали», – розповів міністр.
Міністр підкреслив, що операції з землею зараз неможливі. Угоди із ділянками реєструються у Державному земельному кадастрі, який зараз не працює.
«В нас немає зараз взаємодії із земельним кадастром – у зв’язку з чим реєстраційні дії, пов’язані з земельними ділянками, не проводяться. Але за запевненням колег, такий кадастр запрацює теж десь за тиждень. Сподіваюсь, що це відбудеться», – каже Денис Малюська.
Він також розповів, що в середині березня, вони у Мін’юсті помітили незаконні операції з земельними ділянками.
«Ми дізналися ледь не випадково. За цей період було проведено кілька сотень операцій одразу, і велика частина з них була апріорі незаконною, тому що це операції були з земельними ділянками – а провести їх неможливо через те, що кадастр не працює».
Він також запевнив, що всі реєстраційні дії були відразу скасовані.
«В нас немає підстав говорити, що майно було вкрадено. Факт, що ці дії точно були незаконними, тому що не було доступу до кадастру. Ми ці реєстраційні дії повністю скасували», – розповів Денис Малюська.
При цьому, за його словами, зараз можна оформити угоду із продажу або купівлі автомобіля. Відповідний реєстр адмініструється Міністерством внутрішніх справ.
«В МВС було прохання до Мін’юсту, щоб ми надали доступ до реєстру обтяження рухомого майна, щоб реєструвати автомобілі. Ми надали такий доступ. Відповідно, така реєстрація здійснюється», – сказав він.
Також Денис Малюська зауважив, що зараз не можна зареєструвати купівлю-продаж корпоративних прав в окремих юридичних особах – тобто придбати або передати частку в бізнесі.

Аватар користувача
TuzemUn
Повідомлень: 653
З нами з: 13 жовтня 2018, 17:31

Повідомлення TuzemUn » 16 квітня 2022, 18:04

У звільнених областях відновив роботу реєстр для забудовників
Відновлено роботу Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕССБ) та надання адмінпослуг замовникам будівництва на територіях Київської, Сумської, Чернігівської областей, а також у Харкові, Запоріжжі та Києві. Про це у фейсбуці повідомив Мінрегіон.
Відновлено роботу Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕССБ) та надання адмінпослуг замовникам будівництва на територіях Київської, Сумської, Чернігівської областей, а також у Харкові, Запоріжжі та Києві.
Користувачі отримали доступ до електронного кабінету для створення, оформлення, внесення або подання інформації та електронних документів до ЄДЕССБ.
«Відтепер замовники будівництва на цих територіях можуть отримати необхідні послуги у сфері будівництва — отримання містобудівних умов та обмежень, отримання права на виконання підготовчих та будівельних робіт, прийняття об'єктів в експлуатацію та ін», — йдеться у повідомленні.

Аватар користувача
TuzemUn
Повідомлень: 653
З нами з: 13 жовтня 2018, 17:31

Повідомлення TuzemUn » 24 квітня 2022, 16:15

Малюська анонсував відновлення роботи ринку нерухомості

Міністр юстиції України анонсував, що найближчими днями буде відкрито ринок нерухомості та буде можливість здійснювати значно більше реєстраційних дій.

🗣 «Ми погодили величезний нормативний документ. Великий, глобальний, значний, що стосується роботи реєстрів та нотаріусів під час військового стану. Це означає, що найближчими днями буде відкрито ринок нерухомості та буде можливість оформляти значно більше реєстраційних дій щодо юридичних осіб та фізичних осіб підприємців...» — наголосив Малюська.

Аватар користувача
TuzemUn
Повідомлень: 653
З нами з: 13 жовтня 2018, 17:31

Повідомлення TuzemUn » 28 квітня 2022, 05:53

Група компаній DIM відновлює роботу з клієнтами: актуальні номери для зв’язку.
Два місяці, які триває повномасштабне вторгнення росії в Україну повністю змінили усіх жителів нашої держави, також вона вплинула і на бізнес. Усвідомлюючи усю відповідальність перед економікою держави та повною мірою зважаючи на усі можливі ризики, група компаній DIM поступово починає відновлювати свою роботу.
⠀Наразі ми відновлюємо повноцінну клієнтську підтримку для інвесторів усіх житлових комплексів групи компаній DIM. Зв’язатися із менеджерами та задати питання можна за такими номерами:
▪ питання щодо житлових комплексів Park Lake City та Olegivskiy - +380 (67) 406 56 81;
▪ для загальних питань щодо ЖК «Метрополіс» - +38 (093) 291 22 36, питання щодо отримання права власності у цьому житловому комплексі - +380 (98) 500 32 92;
▪ питання щодо ЖК «Новий Автограф», LUCKY LAND та A136 Highlight Tower можна задати за номером +380 (98) 500 32 92 (буде доступний з початку травня);
▪ Загальні питання з приводу будівництва, переуступок, прав власності тощо з’ясовуйте за номером +380 (63) 512 41 93 (буде доступний з початку травня).
⠀Важливо! Усі номери доступні лише у месенджерах!

Аватар користувача
TuzemUn
Повідомлень: 653
З нами з: 13 жовтня 2018, 17:31

Повідомлення TuzemUn » 28 квітня 2022, 09:13

Владельцы разрушенного войной жилья смогут выбирать место, где получить новый дом
Об этом рассказала глава партии "Слуга народа" Елена Шуляк в эфире телемарафона.
"Разрушенные частные жилые дома, садовые и дачные дома будут отстраиваться государством на земельном участке, где они размещались. Что касается квартир – на том же участке, где стоял многоквартирный дом, может быть построен аналогичный. Он также может быть возведен в том же квартале или микрорайоне. Но мы специально не ограничиваем привязку к месту жительства, потому люди смогут сами выбрать населенный пункт, где хотят жить", - заявила Шуляк.

Ви переглядаєте гілку форуму: Новини нерухомості під час війни


Раді Вас вітати на форумі інвесторів в нерухомість!

Наш майданчик створений і працює для тих, хто шукає вигідні напрямки для інвестицій в нерухомість. Користувачі можуть вільно ділитися своєю думкою, досвідом, оцінювати ситуацію на ринку нерухомості в Києві і в різних областях України. Ми сподіваємось, що спілкування однодумців, які шукають вигідні варіанти інвестицій в нерухомість, допоможе кожному знайти цікавий проект. Читати далі
Відповісти