ФОПи та все що з ними пов’язане

Актуальні питання про інвестування. Вибір варіанту для інвестицій, порівняння, обмін досвідом та знаннями. Як інвестувати без ризиків, теоретичні основи та практичний досвід
Відповісти
У разі проблем з відображенням форуму відключіть блокувальник реклами

Аватар користувача
Uhilyant
Повідомлень: 3
З нами з: 28 червня 2024, 08:07

Повідомлення Uhilyant » 07 липня 2024, 08:33

В Україні після підвищення ставок основних податків у 2024 році також планують підвищити податки для фізосіб-підприємців
Ці зміни очікуються наступного року. Про це повідомляє OBOZ.UA посилаючись на джерела в уряді.

Суть в тому, що з позиції Уряду наявність у майже 2 млн ФОП старих податкових умов (пільг) ставить під загрозу податкові надходження від підвищення податків для бізнесу адже залишить лазівки для оптимізації. Тому в новій Національній стратегії доходів вже прописали нові правила але впроваджувати їх будуть поступово.

Чому деталі цієї стратегії залишаються “засекреченими“ і не виносяться на загальне обговорення? 🤬

Отже, зміни плануються наступні:

Реєструвати ФОП не потрібно буде - дали один “пряник”.
Цей статус надаватимуть автоматично після відкриття в банку рахунку із статусом “для ведення підприємницької діяльності".
Після закриття рахунку буде припинено і статус ФОП.

Ставки єдиного податку (ЄП) для юросіб третьої групи будуть поступово збільшувати з 5% до 18%.
(18% з доходів чи прибутку? - як кажуть в Одесі це дві дуууже великі різниці)

Процес збільшення триватиме три роки, а після трьох років юридичним особам взагалі заборонять користуватись єдиним податком.

Другу та третю групу ФОП об’єднають в одну
Вони будуть платити податки в розмірі від 3% до 17%. Ставка залежатиме від сфери діяльності (менше будуть платити торговці, більше – ті, що надають послуги).

Підняття ставок також буде відбуватись поступово: впродовж трьох років.

Зменшать кількість сфер діяльності, які можуть перебувати на першій групі.
Для об’єднаної другої групи буде обов’язковим використання РРО.
Для виробників сільськогосподарської продукції (юридичних осіб) ставки ЄП протягом трьох років будуть переглянуті в бік збільшення до 18%.

Ці норми планують запровадити впродовж двох років. Варто зазначити, що на проблеми з єдиним податком Україні вказують міжнародні партнери [МВФ].

Хоча проблем з ФОПами якраз найменше - вони як на долоні. Зміни необхідно буде ухвалювати незважаючи на те, що вони не користуватимуться популярністю.

А далі чиновникам потрібно буде вирішувати нову головоломку: ріст податків призведе до інфляції (податки закладуть в ціни) і потреби індексувати соціальні виплати, що аж ніяк не закриє “діру” в бюджеті.

І так, по колу …
І це тільки верхівка проблем.

Ви переглядаєте гілку форуму: ФОПи та все що з ними пов’язане


Раді Вас вітати на форумі інвесторів в нерухомість!

Наш майданчик створений і працює для тих, хто шукає вигідні напрямки для інвестицій в нерухомість. Користувачі можуть вільно ділитися своєю думкою, досвідом, оцінювати ситуацію на ринку нерухомості в Києві і в різних областях України. Ми сподіваємось, що спілкування однодумців, які шукають вигідні варіанти інвестицій в нерухомість, допоможе кожному знайти цікавий проект. Читати далі
Відповісти