Електрикою чи газом – чим економніше опалювати квартиру?

Як визначити чим дешевше опалювати квартиру: газом чи електрикою

Форум сантехніків. Устрій водопроводу, сантехніка, прилади опалення і водопостачання, їх установка, ГВС, труби, фітинги
Відповісти
У разі проблем з відображенням форуму відключіть блокувальник реклами

Аватар користувача
Limonchik
Повідомлень: 50
З нами з: 28 жовтня 2018, 06:45

Повідомлення Limonchik » 28 жовтня 2018, 08:22

Напередодні чергового підвищення ціни на газ хочу запитати думки щодо вибору більш економного способу опалення квартири. Такі екзотичні варіанти як тверде паливо, сонячні батареї гадаю не варто розглядати, а зупинитись на двох поширених варіантах – використовуючи газ та електрику. Газ постійно буде дорожчати, ми його закуповуємо, а електрику виробляємо самі, тож вона не так прив’язана до ринкових цін у світі. Як мені здається крім того що електричне опалення більш безпечно так в перспективі воно буде й більш економне. Хто що може сказати з цього приводу?

Аватар користувача
Sirop
Повідомлень: 4
З нами з: 28 жовтня 2018, 15:08

Повідомлення Sirop » 28 жовтня 2018, 15:19

Можна знайти таблицю теплотворення де вказано що при використанні на обігрів 1 кВт електроенергії дасть тепла так само як приблизно 0,1 куба газу. Ось і рахуйте звідси:
Ціни на електроенергію до 100 кВт⋅час - 0,9 грн
більше 100 кВт⋅час - 1,68 грн
При анонсованій ціні за 1 куб газу з 1 листопада 8,55 грн і встановленні 2-тарифного лічильника на електроенергію опалювати в у пільговий період доби буде економніше саме за допомогою електроенергії. В інший час - газом. Але це при нинішніх цінах, а далі життя покаже, гадаю краще мати можливість опалювати двома способами і користуватись саме тим, що вигідно саме в цей момент.

Аватар користувача
Sheva
Повідомлень: 7
З нами з: 18 жовтня 2018, 16:46

Повідомлення Sheva » 28 жовтня 2018, 18:03

Завжди було так що опалення газом було дешевше ніж електрикою і не важливо чим саме (електрокотел, масляний чи керамічний обігрівач), і якщо анонсували що піднімуть ціну на газ, то дуже швидко підніметься ціна й на електроенергію

Аватар користувача
Dogma
Повідомлень: 6
З нами з: 18 жовтня 2018, 06:19

Повідомлення Dogma » 28 жовтня 2018, 18:41

При опаленні електрикою варто в першу чергу звернути увагу чи витримає лінія у вас таке навантаження, якщо то стара квартира то й гадати про це не варто – не витримає. Якщо проводка мідна то думаю можливо, але краще не гадати а подивитись договір про підключення електроенергії там має бути вказана максимально дозволена потужність приладів що можна підключати

Аватар користувача
Utyrhr
Повідомлень: 2
З нами з: 23 жовтня 2018, 12:08

Повідомлення Utyrhr » 28 жовтня 2018, 19:02

А чого ніхто не згадує про теплонакопичувачі, які можуть нібито накопичувати тепло в нічний час коли електроенергія дешева, а віддавати вдень, сам чесно не використовував, але ідея як на мене гарна

Аватар користувача
Swen
Повідомлень: 3
З нами з: 30 жовтня 2018, 11:27

Повідомлення Swen » 30 жовтня 2018, 11:40

Ніхто не згадує про теплонакопичувачі, бо ніхто про них не чув, як більшість не чули й про двотарифні лічильники електроенергії. І я сам особисто зустрічав рекламні буклети про це чудо під назвою тепллонакопитель, но в голові не дуже вкладається як то відбувається. Сам принци роботи я розумію, вночі гріє і накопичує, а вдень віддає накопичене за ніч, але як можна тепло накопичити, не уявляю, якщо хтось розжує і простих прикладах, і чи взагалі таке можливе, чи то просто рекламний хід продавців чудо-техніки?

Аватар користувача
Гена
Повідомлень: 1
З нами з: 30 жовтня 2018, 17:55

Повідомлення Гена » 30 жовтня 2018, 17:55

Останнім часом з'являється все більше різної інформації про те, що опалення за допомогою електрики стає більш економічно вигідним, ніж газове. Я раніше як то скептично до цього ставився. А зараз будую дім і після вивчення інформації про електричне опалення, напевно буду ставити собі саме таке. Правда саме про накопичувачі не чув, пробував шукати лише суперечки про них і не можу для себе зрозуміти чи воно того варто щоб витрачати на них суттєво більші гроші ніж на ті самі керамічні панелі які я планував ставити.

Аватар користувача
Yalta
Повідомлень: 1
З нами з: 30 жовтня 2018, 20:00

Повідомлення Yalta » 30 жовтня 2018, 20:03

Поки електроенергія добувається шляхом спалювання газу не варто мріяти про те що опалення електроенергією буде дешевше ніж газом. Піднімається ціна на газ з 1 листопада – не переживайте дуже скоро і на електроенергію піднімуть і вирівняється все, і знову газом буде дешевше. А щоб зекономите – утеплюйте, або вибирайте вже утеплену, бажано у новобудові квартиру

Аватар користувача
KeYs
Повідомлень: 16
З нами з: 22 жовтня 2018, 11:09

Повідомлення KeYs » 02 листопада 2018, 13:45

В ідеалі, звичайно ж найбільше комфорту створить тепла підлога. Але це дорогуватий проект і затратний в експлуатації. Так, щоб дешево і сердито - масляні радіатори. У них приблизно 60% ІК випромінювання на 40% нагрівання повітря - оптимальне поєднання. За рахунок однієї лише конвекції Ви нагрієте, хіба що стелю. Але і без неї ніяк: ІЧ-випромінювання гріє лише навколишні предмети.
Щодо "електрику - це дорого" то не все так однозначно. Потрібно розглядати проблему в комплексі. Для орієнтування приведу такі цифри (з прийнятною точністю), можливо вони Вам знадобляться: 1 Гкал = 1163 кВт · год, енергоємність природного газу (неразбодяженого) 1 куб.м = 10,5 кВт · год. І не забувайте, що ККД всіх електричних обігрівачів 99,9% (тому що всі втрати ел.енергії переходять в тепло, що в даному випадку і потрібно, причому ніяких вихлопів тепла безпосередньо в атмосферу, як у газових і інших котлів) , ККД ктрих до 84%, (приблизно 0,1% енергії всюди витрачається на саморуйнування агрегату, на жаль). А тепер прикиньте самі: ціну газу × на енергоємність × на ККД котла і ціну електричної енергії. А якщо ще укласти договір про двозонний лічильний то електроопалення виявиться дешевше, ніж всі інші варіанти.

Аватар користувача
Umaki
Повідомлень: 18
З нами з: 09 листопада 2018, 11:03

Повідомлення Umaki » 12 листопада 2018, 14:26

У цьому місяці повисили тарифи на газ, і вже є новини що скоро підвищують на електроенергію і тому краще як вже писали вище мати можливість вибору, тобто вночі електроенергією, вдень газом. А саме краще утеплювати квартири та будинки і загартовуватись. Адже ми звикли що вдома у нас 25, і відкрити вікна взимку. В Європі вже давно такого немає і там економлять газ і температура вдома куди нижча ніж у нас. До речі, ми поступово також звикаємо до низьких температур вдома. Колись 19 для нас було дуже холодно, а зараз 16-17 і нормально, лише вдягаємось краще, а хворіти навпаки стали рідше. І по темі в сусідки ще й зараз відкрити вікна у морози – дивував, запитав, а в неї субсидія, ось така вражаюча, як на мене, несправедливість, я плачу за будинок взимку до 2 тис грн на місяць і живу при 17-18, а вона відкриває вікна і взагалі не платить за газ – де справедливість?

Аватар користувача
Churik
Повідомлень: 41
З нами з: 10 листопада 2018, 19:27
Звідки: Хутор Київ

Повідомлення Churik » 12 листопада 2018, 17:07

Аналізуючи темпи росту ціни газу, в порівнянні з електрикою, не можна так уже й однозначно говорити, що через кілька років електрикою топити не стане вигідніше.
Дорожчає і те й інше, але газ подорожчав уже на 150%, електрика на 50%. Якщо ж враховувати всі витрати: вартість електричного обладнання дешевша в рази, прокладка магістралі до будинку – також в рази дешевше, підключення - дешевше. Так що, час покаже, але кожен випадок варто розглядати індивідуально.

Аватар користувача
gitlo.in.ua
Site Admin
Повідомлень: 428
З нами з: 12 жовтня 2018, 16:20
Звідки: Україна

Повідомлення gitlo.in.ua » 12 листопада 2018, 17:13

Зараз хіба можна однозначно відповісти на це питання?! Ціни коливаються на енергоносії, що сьогодні вигідніше, через пару років виявиться що все навпаки. Краще прив'язуватися до своїх вподобань. Наприклад, 2-х контурний котел і опалювати можна, і воду нагріє. Це дуже зручно. А ось щоб зробити витрати по газу менше, то просто потрібно встановити програматор. Там можна задати температуру на кожну годину, можна встановити денну та нічну температуру. Коштують ті програматори не дуже дорого і за один сезон окупиться декілька разів.

Аватар користувача
barbos
Повідомлень: 6
З нами з: 23 лютого 2019, 08:57

Повідомлення barbos » 23 лютого 2019, 11:17

Всі рахують лише ціни, а варто враховувати ще й питання безпеки і при опаленні електрикою куди більш безпечно, тим більше зараз сучасні ті самі керамічні панелі гарантують безпечність, що не буває у випадку з опаленні газом. Шкода лише що старі будинки мають слабку електропроводку, а в нових будинках рахую обов’язково ставити панелі керамічні – практично, можна програмувати коли опалювати, сучасно та стильно виглядають

Аватар користувача
Resdit
Повідомлень: 17
З нами з: 23 листопада 2018, 16:11

Повідомлення Resdit » 23 лютого 2019, 21:26

Також позитивно скажу про керамічні панелі, дуже комфортно, особливо якщо не проживаєш у квартирі, виставив на вмикання коли температура менше 10 градусів падає, і лише після 23-ої, по нічному тарифі. Правда в квартирі температура практично ніколи не падає до такої відмітки, а коли падає то панелька трохи підсушує квартиру. І газовий котел би боявся залишати надовго без догляду. Якщо ж опалення централізоване то обов’язково ставити лічильники тепла на квартиру, бо в моєму випадку коли надовго залишаю квартиру немає потреби її гріти й можна добре зекономити

Аватар користувача
Limonchik
Повідомлень: 50
З нами з: 28 жовтня 2018, 06:45

Повідомлення Limonchik » 10 квітня 2019, 10:20

Визначився в опаленням, за підрахунками виходить практично однаково, тим більше якщо використовувати локальний обігрів то легше виставити різні температурні режими в окремих кімнатах. Й з двозонним тарифом виходить навіть дешевше, ніж при опаленні газом. Й саме головне рахую то безпека й легша ремонтропригодність. Тут нічого не потече, не проржавіє, як у випадку використання газового котла й батарей, які рано чи пізно будуть текти, поржавіють, заб’ються, котел більш складний прилад, який й дорожче ремонтувати й він частіше виходить з ладу.

Аватар користувача
Htrer
Повідомлень: 5
З нами з: 04 лютого 2019, 14:57

Повідомлення Htrer » 20 квітня 2019, 10:35

Газ первинний енергоресурс. Електроенергія вторинний. Для виробництва електроенергії використовують в тому числі і газ. Виходячи з цього (якщо коротенько, теорію шукайте самі в неті, тоді і коментарів таких непрофесійних не буде) електроенергія завжди буде дорожче газу! Відсоток альтернативних видів виробництва електричної енергії, не газу, можна знайти в бюлетені НКЕР. І останнє. Вартість електроенергії для населення складає 50% реальної вартості електроенергії і державі вже набридло субсидувати населення і ціни на електроенергію будуть випереджати ціни на газ. Так що газ поза конкуренцією.

Аватар користувача
Geolog
Повідомлень: 3
З нами з: 08 жовтня 2019, 11:20

Повідомлення Geolog » 01 листопада 2019, 19:07

Мы привыкли ходить по квартире зимой в майке и трусах, а в загнивающих капиталистических странах ходят в толстых кожухах, а спят под тремя одеялами и с чепчиком на голове – дешевле и здоровей будете, и не придется думать, чем отапливать. Еще можно горох чаще кушать, то еще и продавать тепло сможете

Аватар користувача
Eksampay
Повідомлень: 19
З нами з: 19 грудня 2018, 11:11

Повідомлення Eksampay » 08 листопада 2019, 18:45

Подскажите господа какой смысл ставить электрокотел? Я имею ввиду если сравнивать с ем же конвектором, в котором нет теплоносителя, нет проблем с возможностью протекания воды и т.д. Или КПД котла выше чем простого обогревателя, не важно даже какого конвектор или масляный. Просто в чем смысл котла?

Аватар користувача
Panas
Повідомлень: 5
З нами з: 22 січня 2020, 07:28

Повідомлення Panas » 22 січня 2020, 07:40

Цього року як ніколи тепла зима й питання вибору типу опалення не таке вже й важливе, для мене безпечніше опалювати електрикою, й також куди більш важливо для економії приділити не вибору типу опалення а утепленню, або вибору квартири в будинку, який вже утеплений

Аватар користувача
Luder
Повідомлень: 23
З нами з: 30 березня 2019, 11:56

Повідомлення Luder » 22 січня 2020, 20:25

В Украине очень малое количество домов сдается с проводкой способной выдержать нагрузку, создаваемую системой отопления на электричестве. Поэтому не приобрел такой вариант отопления у нас популярности и тем, кто имеет 3 фазы в квартире и возможность отапливать квартиру с помощью электричества я завидую – реально дешевле как в установке, так и в обслуживании, и безусловно в разы более безопасно

Ви переглядаєте гілку форуму: Електрикою чи газом – чим економніше опалювати квартиру?


Раді Вас вітати на форумі інвесторів в нерухомість!

Наш майданчик створений і працює для тих, хто шукає вигідні напрямки для інвестицій в нерухомість. Користувачі можуть вільно ділитися своєю думкою, досвідом, оцінювати ситуацію на ринку нерухомості в Києві і в різних областях України. Ми сподіваємось, що спілкування однодумців, які шукають вигідні варіанти інвестицій в нерухомість, допоможе кожному знайти цікавий проект. Читати далі
Відповісти