Все про налоги для арендодателей с дохода от сдачи в аренду недвижимого имущества

Все про здачу в оренду квартир в Україні. Оформлення оренди, пошук орендарів та орендаторів
Відповісти
У разі проблем з відображенням форуму відключіть блокувальник реклами

Аватар користувача
Leren
Повідомлень: 13
З нами з: 22 листопада 2018, 20:07

Повідомлення Leren » 28 листопада 2018, 20:51

Информацию на тему налогообложения арендодателей с дохода от сдачи в аренду недвижимого имущества в сети столько много, но понять и разобраться для тех, кто лишь начинает пробовать себя в роли арендодателя довольно сложно и проблематично, что может повлечь за собой большие штрафные санкции. А так как мы хотим в Европейской стране то налоги нужно платить. Вот только знать бы как, поэтом и предлагаю обсудить эту довольно сложную, но крайне необходимую тему. Кстати, сегодня в новостях сообщают что возможно в недалеком будущем нас ожидает снижение налога с дохода от сдачи в аренду недвижимого имущества с 18% до 5%. Как-то очень сильно красиво смотрятся такие цифры, что и не очень верится, но поживем увидим, а пока еще раз давайте про методику расчета действующих ставок налогов.

Аватар користувача
Frik
Повідомлень: 34
З нами з: 12 листопада 2018, 18:12

Повідомлення Frik » 14 грудня 2018, 12:33

якщо гроші за оренду берете налом, то можете і не платити податки, все-одно довести, що ви її здаєте і найголовніше отримуєте за це гроші, буде нереально, майже

Аватар користувача
Firo4
Повідомлень: 13
З нами з: 29 листопада 2018, 16:10

Повідомлення Firo4 » 15 грудня 2018, 17:28

Frik писав:
14 грудня 2018, 12:33
якщо гроші за оренду берете налом, то можете і не платити податки, все-одно довести, що ви її здаєте і найголовніше отримуєте за це гроші, буде нереально, майже
З приводу того, що важко доказати отримання грошей, так податковій це пофіг, ви погано знаєте нашу податкову і закони. Перш за все, буде штраф за ведення підприємницької діяльності без оформлення ПП. Це буде ось прямо з першої миті. По-друге, отримували ви гроші чи ні, податки по ПП платять не так. Ви все одно повинні були кожен квартал платити, навіть якщо не отримували ні копійки. І прострочення у вас по платежах ЄСВ мінімум рік. Це знову величезний штраф. А якщо ви ще й субсидію оформляли... А потім буде все інше, в сенсі оподаткування з нюансами для різних груп. Оренда за рік це не перекриє якщо що.

Аватар користувача
gitlo.in.ua
Site Admin
Повідомлень: 428
З нами з: 12 жовтня 2018, 16:20
Звідки: Україна

Повідомлення gitlo.in.ua » 06 березня 2019, 09:47

ДФС нагадує - якщо фізична особа-орендар нерухомого майна не є суб'єктом господарювання, то відповідальним за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету є орендодавець.
При цьому такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету в строки, встановлені для квартального звітного (податкового) періоду. А саме: протягом 40 календарних днів, після останнього дня такого звітного (податкового) кварталу. Сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного податкового року податку та податкового зобов'язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації про майновий стан і доходи.
Крім того, у разі вчинення нотаріальної дії щодо посвідчення договору оренди об'єктів нерухомості, нотаріус зобов'язаний надіслати інформацію про такий договір контролюючому органу за податковою адресою платника податку – орендодавця за формою та у спосіб, встановлені Кабінетом Міністрів України. За порушення порядку чи строків подання зазначеної інформації нотаріус несе відповідальність, передбачену законом за порушення порядку та/або строків подання податкової звітності.
Нагадуємо, що особливості нарахування (виплати) та оподаткування окремих видів доходів визначені ст. 170 р. IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI.

Аватар користувача
Ciklop
Повідомлень: 9
З нами з: 14 квітня 2019, 09:22

Повідомлення Ciklop » 15 січня 2020, 15:19

Треба реєструвати ФОП на єдиному податку, це однозначно вигідніше ніж ПДФО. Вибирається 2 або 3 група, в залежності від суми вирішити, як вигідніше. На 2 групі платити податок незалежно від доходу (20% від мін. зарплати, якщо не помиляюся). На 3 групі платити податок потрібно залежно від доходу - 5%. Також, на будь-якій групі треба платити ЄСВ (22% від мін. зарплати), навіть якщо немає доходу. Є правда нюанси по групах, кому можна здавати (якщо фізособам підходить будь-яка), і по площі (до 100м). Ну і витрати на бухгалтера звичайно.
І питання для 3 групи мене теж цікавить - на зразок треба включати в прибуток і комунальні, отримані від орендаря. Може хто фахівець, підкажіть чи так це?

Аватар користувача
Рыбак_В
Повідомлень: 30
З нами з: 23 вересня 2019, 18:13

Повідомлення Рыбак_В » 17 січня 2020, 14:13

Если за коммуналку платите вы, то нет, коммунальные не должны идти в прибыль

Ви переглядаєте гілку форуму: Все про налоги для арендодателей с дохода от сдачи в аренду недвижимого имущества


Раді Вас вітати на форумі інвесторів в нерухомість!

Наш майданчик створений і працює для тих, хто шукає вигідні напрямки для інвестицій в нерухомість. Користувачі можуть вільно ділитися своєю думкою, досвідом, оцінювати ситуацію на ринку нерухомості в Києві і в різних областях України. Ми сподіваємось, що спілкування однодумців, які шукають вигідні варіанти інвестицій в нерухомість, допоможе кожному знайти цікавий проект. Читати далі
Відповісти